Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
SADAKAT

SADAKAT

Tarih 12 Aralık 2019, 12:07 Editör

MEHMET FIRINCIYA AÇIK MEKTUP

o MEHMET FIRINCIYA AÇIK MEKTUP •

Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi r.a bizzat hayatındayken vasiyet ettiği şu lahikayı arz ederiz. • Şimdi bütün talebelerin fevkinde diyerek değil, benim en yakınımda hizmetimde olup bir derece tam tarz-ı hareketimi bilenler ve yakından görenler içinde, dört-beş adamı mutlak vekil yapıyorum. Ben ölsem veya hayatta şuursuz kalsam, Nurlara karşı hizmetimin tarzını bilerek tam yapabilsinler. Şimdilik Tahirî, Sungur, Ceylan, Hüsnü ve bir-iki adam daha mutlak vekilim olarak vasiyet ediyorum. • Emirdağ-2 – 233 •


Bu lahikada Üstadımız bizzat aleni şekilde hizmet tarzının muhafazası ve devamı için ismen vekil bıraktığı halde sizin etrafınızdaki bir kısım sözüm ona yazar müsveddeleri ağıza gelinmeyecek bir şekilde Şuan Üstadımızın hayatta bulunan son mutlak vekiline laflar edip dil uzatıyorlar. Siz ise bu hadsiz saldırıyı yapanlarla birlikte olduğunuz halde sanki sizinle alakası yok ve sizi ilgilendirmeyen bir meseleymiş gibi kulak arkası yapıp Üstadımızın talebesi olarak bende varım havasıyla bir hayat tarzına girmişsiniz.Halbuki bu konuda sizin Üstadımızın son mutlak vekili Hüsnü bayram abimizin yanında olmanız gerekirken sizde onun karşısında rakibane bir tavır almışsınız ve Üstadımızın Vekillerinin ikazlarını hiç dinlemeden kendi kafanıza göre bir hizmet tarzı koymuş öylece gidiyorsunuz.Mesela bunlardan bir tane olan sözler köşkü ve çay haus gibi ergen oluşumlara Hz. Üstadımızın vekilleri tepki gösterdikleri halde siz gidip onlara yardım ettiniz kuvvet verdiniz yapılan ikazlarına kulak arkası yaptınız .Mustafa Sungur ağabey dahi bunlar Üstadımızın ruhunu incitiyor Üstadımıza ihanettir dediği zamanlar bile siz ve ekibiniz bu oluşumların arkasında tam gaz devam ettiniz ve etmektesiniz.

• Şimdi size soruyorum bir nur talebesinin gayesi Risale i nurlar okumak okutmak ve neşretmek değilmidir.Onun haricinde eserlerle uğraşmak sizce akıl karımıdır.Siz Üstadımızı gördüğünüzü iddia ediyorsunuz, Hizmet ettim talebesiyim diye iddia ediyorsunuz bu sizin iddianız fakat bizler Risale i Nur haricinde kitap okumayan ve okutmayan talabeler olarak sizin şu son hayatınızdaki fiiliyatlarınıza bakarak şöyle bir tablo görüyoruz gayesi Risale i Nur ları neşretmek olan Mehmet Fırıncı bu zaman da aşk ve meşk romanları yazan gençlerin adeta müridi olmuşçasına onların arkasından gidip roman kitaplarını okur okutur olduğunu görüyoruz .Acaba siz hiç şöyle kendi kendinize ben Risale i Nur u bıraktım Üstadın vekillerinide dinlemiyom şimdi ise aşk romanlarının neşri için çalışıyom benim bu yaptıklarından Üstadımız razımıdır kabul edermi diye hiç düşündünüzmü .


Halbu ki Risale i Nura 33 ayet bakıyor bu gençlere hangi ayet bakıyor ve haber veriyor. İmamı Ali r.a risale i nurdan senakarane haber veriyor bu gençlere acaba ne der . Veya Abdulkadiri Geylani k.s Risale i Nurdan haber vermiş bu gençlere ne diyoki ben Risale i Nur hizmetlerini bırakmışım bu gençlerin roman kitapları peşinde koşuyom diye kendinizi ne zaman hesaba çekeceksiniz acaba bu manaları hiç düşündünüz mü. Ve bunun içinde bir tedbiriniz olacakmı.

• Üstadımızın Vekiline iftira ve yalan ve hakaret söyleyen ekibinize karşı çıkıp terbiyesizlik etmeyin Üsatdımızın Vekili Hüsnü Bayram Ağabeyidir diye ne zaman söyleceksiniz ve bu fitneyi ne zaman susturacaksınız.

• Eğer ki sizler hakkın hatırı àlidir başka hatıra değişmez kaidesince hakikati kalkıp kamu oyunda söylemezeniz bu vebal sizin hem dünyanızı hem de ahiretinizi yıkmaya sebep olacaktır.

• Çabuk bu cürümden vazgeçin ve Üstada talebe olmaya ve talebe yetiştirmeye çalışınız yoksa vartaya yuvarladığınız gençlerin akıbet vebalini ne siz nede arakanızdaki yazar bozuntuları ödeyemez.Üstadımızın hizmet düsturları lahikalarda ayan beyan yazıldığı halde nasıl olurda sizler fetö vari bir sistem içine girip ergen tiplere kitap yazdırıp Risale i Nur un önüne set çekersiniz.Bakın Üstadımız ne buyuruyor.

• Risale-i Nur kendi sadık ve sebatkâr şakirdlerine kazandırdığı çok büyük kâr ve kazanç ve pek çok kıymetdar neticeye mukabil fiat olarak, o şakirdlerden tam ve hâlis bir sadakat ve daimî ve sarsılmaz bir sebat ister. • Kastamonu – 122

• Risale-i Nur'un mahiyetini dikkat ve tefekkürle okuyarak anlayıp tahkikî bir imana sahib olan hâlis Nur talebeleri; ölümden, hapisten, zindandan ve hiçbir beşerî eza ve cefadan korkmazlar.

Mukaddes Kur'an ve iman hizmetiyle, vatan ve millet ve âlem-i İslâm ve beşeriyetin ebedî kurtuluşuna çalışırken, dinsizlerin düçar ettiği bir zulüm ve musibetle karşılaşırlarsa, aslâ fütur ve ümidsizliğe düşmezler; hapislere iftihar ve memnuniyetle girerler. Onların tek bir istinad noktaları vardır. O da, sırf rıza-yı İlahî için, ihlasla, Kur'an ve imana hizmetleridir. Masum ve mazlumların muhafızı Cenab-ı Hak'tır. Hiçbir maniaya ehemmiyet vermeyerek, Risale-i Nur'u okumağa ve neşretmeğe, kahraman üstadları misillü feragatla çalışırlar. Bunun içindir ki, yirmibeş senelik müdhiş bir istibdad-ı mutlak içinde Nurlara çalışan Nur talebeleri, iman ve İslâmiyet hizmetinde sarsılmamışlardır. • Tarihçe-i Hayat – 542

• Sizler ki Üstadımızı görmek şerefine nail olmuşsunuz en sıkıntılı devirde Risale i Nura sahip çıkmışsınız.

• Fakat benim anlamadığım Mehmet Fırıncı bütün sıkıntıyı Risale i Nur değilde sözler köşkü vb gibi oluşumlar ve etrafındaki yazar müsveddeleri Üstadımızın hem davasına ihanet ve hayattaki Vekiline hakaret ettirmek için mi çekmiş şuan hayretteyim. • Son. Söz olarak Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin şu sözünü yazmak isterim.

• ZÜBEYİR AĞABEYDEN MÜHİM NOT.. • BEN ÜSTADIMIN MESLEK VE MEŞREBİNDE GİTSEM. MUVAFFAK OLMASAMDA KİMSE PEŞİMDENDE GELMESE ÜSTADIM BENİ KURTARIR. • FAKAT BEN ÜSTADIMIN MESLEK VE MEŞREBİNDEN GİTMESEM KAFAMDAN HAREKET ETSEM MİLYONLAR BENİM PEŞİMDEN GELSE BENİ KİM KURTARIR.

İZMİR NUR TALEBELERİNDEN

BASMANE SİNAN YILDIRIM

Bu haber 1054 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI Yıl 2012… Pennsylvania Canavarı’nın talimatıyla Risale-i Nur sadeleştirilmiş, o eserler tamamen tahrif edilerek Tev...

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı!

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi