Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Gençlik Oluşumlarından Ayrılan Gençlerden Peş Peşe İtiraflar ve Pişmanlıklar ilan edilmeye Devam ediyor

Gençlik Oluşumlarından Ayrılan Gençlerden Peş Peşe İtiraflar ve Pişmanlıklar ilan edilmeye Devam ediyor

Tarih 21 Mart 2020, 18:05 Editör risalehaber

İSTİKAMETİ BULANLAR HAİN İLAN EDİLDİ!!

SIĞINAĞIM ANTEP (Eski adıyla YOLGEÇENHANI) DERNEĞINDEN AYRILAN BİR KARDEŞİN YAZISIDIR.

Selâmun aleyküm...

Uzun süredir anlatmak istediğim fakat tam karar veremediğim bir meseleyi vicdani olarak anlatmak gereği duydum, ta ki bir parça yaptığımız hatalara keffaret olur inşallah ;

Ben 4 yıl gençlik harekatı denilen derneklerde broşür dağıttım , bir çok maddi ve manevi destekde bulundum. Hizmet adı altinda bunlar bana gaz verdiler, bir çok vaktimi onlarla geçirdim. Fakat zaman ilerledikçe bir kaç kardeş hizmetin bu olmadığını idrak edip ayrıldılar. Onlar ayrılınca bende kendimi sorguya çekip acaba giden kişiler mi haklı diye kendimi sorguya çektim ve giden kişilerin hakli olduğunu buldum. Nasil diye soracak olursanız arkalarından söylemedikleri hakaret kalmadı ve bu meseleden kahkahalarla bahsettiklerinde anladım ve yolumu ayırdım. Size simdi bazı özelliklerinden bahsedeyim. Gençliği ve Risale-i Nur hizmetini ifsad eden ve her yerde mantar gibi türeyen derneklerin karakteristik özellikleri;

Madde 1 : Risale-i Nurun meslek ve meşrebine muhalif olarak hareket eden dernek vb kuruluşlarda en büyük gaye paradır. Paranın temininden daha önemli hiçbir şey yoktur. Nasıl geldiği, nereden temin edildiği, helal mi haram mı hiçbir şekilde bakılmaz.

Madde 2 : Hissiyatlar çokça sömürülür ve insanların hassas noktalarını yakalayabilmek için insan psikolojisine dair kitaplar okunur. 
Madde 3 : Hissiyatı tahrik edilip yapıya kazandırılan genç incelenmeye başlar. Tipi, kılık kıyafeti, maddi durumu, aile durumu, kabiliyeti. Bu madde çok uzun gideceğinden kısa keserek okuyanların ferasetlerine havale ediyorum.

Madde 4 : Kişinin şahsi kabiliyetlerinden istifade edilerek hem maddi hem manevi sömürülür. Böyle yapılarda kullan at mantığı vardır. Sizi hem maddi hem manevi sömürebildikleri kadar sömürürler. Daha fazla kullanamayacaklarını anlayınca sizi hain ve sadakatsiz ilan etmekten geri durmazlar ve sizi hain,iki yüzlü,fitneci olarak ilan ederler.

Bu anlattıklarıma bizzat şahidim. Yazılacak çok fazla şey var vaktimin müsade ettiği kadarını yazdım. Allah cümlemizi bu yapıların fitnelerindem muhafaza etsin insallah. Dua ile.. 

Yunus Emre DELİOĞLU

kaynak : https://itirafedecegiz.blogspot.com/2020/01/istikameti-bulanlar-hain-ilan-edildi.html

Bu haber 1842 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

Mustafa Sungur Ağabeyin En Yakın Hizmetinde Bulunan Vakfı Sessizliğini Bozdu!

Mustafa Sungur Ağabeyin En Yakın Hizmetinde Bulunan Vakfı Sessizliğini Bozdu! Bediüzzaman Hazretlerinin en yakın hizmetin'de bulunan Risale-i Nur talebesi Bedii Dersanesi vakıflarından Fati...

AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ?

AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ? İslam Şeriatının “el-Velâ ve’l-Ber┠namıyla meşhur, hassas ve ehemmiyetli bir kaidesi vardır.
Diyanet Dairesi ve Risale-i Nur’un Neşri06 Şubat 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi