Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BİR EVLAT NEDEN BABASINA BIÇAK ÇEKER?

BİR EVLAT NEDEN BABASINA BIÇAK ÇEKER?

Tarih 21 Mart 2020, 18:06 Editör risalehaber

SÖZLER KÖŞKÜ VE KAFİLE ADLI DERNEKTEN AYRILAN ERDEM KARDEŞİN İTİRAFLARIDIR!!!

İslamla iç içe bir ailede, hafızlık hayalleriyle büyüdüm. Hafızlık eğitimi almak üzere on iki yaşında ailemden kilometrelerce uzak İstanbul’a yerleştim. Bir yandan hafızlık eğitimi alırken bir yandan İmam-Hatip Ortaokuluna devam ediyordum. Yedinci sınıfta derste videolarını açan öğretmenimiz Sözler Köşkü vb. yapılanmalara gitmemiz gerektiğini söyledi. 

Evet, zahiren çok masum gözüken bu harekete bende dâhil oldum. İlk başta hafta sonları cumartesi derslerine giderek tanıştım. Bir müddet bu şekilde ilerledi. Birkaç ay sonra, hafta sonları Sözler Köşkü’nde kalmaya başladım. Bu süreç içerisinde sekizinci sınıfa geçmiş bir yandan TEOG (şimdiki adıyla LGS) sınavına hazırlanan bir yandan günlük bir sayfa Kuran ezberi yapan bir öğrenciydim. Kaldığım her hafta sonu derslerim aksamaya başladı gerek hocalarım gerek ailem bu durumdan fazlasıyla rahatsızdı. İlerleyen süreçte Sözler Köşkü içerisindeki muteber şahıslar hafızlık yapmayı bırakmamı, Okuluma Sözler Köşkü’nden gidip gelmemi söylediler. Kendi kararlarını veremeyecek kadar küçük olduğumdan zahiren masum hakikatte Kur’an’dan uzaklaşmama vesile olacak bu isteği yerine getirdim. Kur’an Kursun’dan tamamen kopmuştum. Hafızlığım yarım kalmıştı. Orda ki sözde hizmetlerden dolayı okul derslerimde aksıyordu. Sözde Hizmet’ten kastım on üç yaşında bir çocuğu Hafızlığından ve Derslerinden İslam’a Hizmetle alıkoymak İslam’ın neresinde vardı.


Sözler Köşkü’nde kalmaya devam ederken uzaktaki ailemi telefon görüşmelerinde bu kardeş burada okul derslerine çalışıyor, sınavına hazırlanıyor bahaneleriyle kandırmışlardı. Hakikatte yevmiyeli işçi gibi sabahtan akşama kadar sadaka kutularıyla kapı kapı para dilendiriyorlardı. Bu yapılanmalarda önde gelen isimlerden Fatih Yağcı, Harun Serkan Aktaş, Osman Sungur Yeken, Mehmet Yıldız gibi şahıslar katıldıkları kitap fuarlarında hanımlarla yüz yüze sohbet muhabbet etmelerden tutun sosyal medya hesaplarında boy boy fotoğraflarıyla şahıslarını öne çıkarırken bizlere “Sizler İslam’ın gizli kahramanlarısınız” gibi yalanlarla bizi kullanmaya devam ediyorlardı.

TEOG sınavına girdikten sonra babam durumun ciddiyetinin farkına varıp kalkıp İstanbul’a gelmişti. Sözler Köşkü’ndeki şahıslara beni almak istediğini söyleyince babamı tekfir edecek kadar ileriye gittiklerine bizzat şahit oldum. Bana da yapılan baskılar, psikolojiler kelimenin tam anlamıyla beyin yıkamalar sebebiyle benim orda kalmama müsaade etmediği için babama bıçak çekerek ölümle tehdit ettiğim ağır ithamlar savurduğum dahi oldu. Bir şekilde ikna olup esas maksadım hafızlığı yarım bırakarak memleketim Kayseri’ye geri döndüm.

Daha sonra Kayseri’de bu yapılanmaların içinde bulunan Kafile İlim ve Kültür Derneği adlı yerle tanıştım. Ailem ikna olmasa da kalmaya başladım. Orada tamamen edit-grafik işlerine yoğunlaşmışken ailem yine bu durumdan rahatsız olup Kafile adlı yere Osman Bulut adlı şahısla görüşmek için gelmişti. Babam ve Osman Bulut arasında geçen diyaloğu aktarmak istiyorum.

-          B: Bu çocuğun dersleri ne olacak, nasıl çalışacak?

-           OB:  Abi sınavlarına sınav haftası çalışır okuldan döndüğünde 4 saat bilgisayar montajıyla ilgilenecek sizde bize burada kaldığı için 400 TL ücret vereceksiniz.

-          B: Sınav haftası çalışmayla olur mu bu işler devamlı çalışması gerekmiyor mu?

-          OB: Abi İslam Hizmeti daha önemli. Yapar bir şey olmaz.

Adeta dalga geçercesine aileleri Risale-i Nur’a küstüren bu yapılanmaları anlatmak için bir babayla geçen bu diyalog fazlasıyla yeterli sanırsam. Devam eden süreçte Kafile adlı yerden babamın sayesinde ayrıldım.

Görüldüğü gibi bu yapılanmalar daha benim gibi binlerce bir şeyin farkında olmayan çocuk denilebilecek kişilerin hayallerini, duygularını, ailelerini göz ardı ederek kendi pis maksatlarına alet ettiklerine bu kardeşiniz ve daha binlerce kardeşimiz şahittir.

Üstadımız Bediüzzaman Hazretleri’nin mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabeyimiz bunların gerçek yüzünü yıllardır yayınladığı lahikalarla haykırıyor. Rabbime hamd ediyorum ki şanslıyım bu oluşumlardan geç de olsa başta Hüsnü Ağabeyimiz ve Ailem vesilesiyle kurtuldum. 

Daha binlerce kardeşimiz İslam’a hizmet ettiğini düşünerek ömrünün ilk baharında hayatlarını harap ediyorlar. Analarını gözleri yaşlı çaresiz perişan bırakıyorlar. Hanım kardeşlerimizin manevi duyguları üzerinden paralarını çirkefçe alıyorlar. 

Bilinçli Müslümanlar olarak bizlere düşen ise bu yapılanmalara karşı çizgimizi, duruşumuzu belli etmek ve bu gibi yazıların neşredilmesine vesile olmak, çevremizdeki kardeşlerimize anlatmaktır. Aziz milletimizin dini duygularını sömürerek birçok oluşum (FETO gibi) çok ciddi tahribatlarda bulundu. Zararın neresinden dönülse kardır kaidesince bu yapılanmalara karşı bir dik duruş sergilemek hepimizin vazifesidir. Dua eder, dua bekleriz…

ERDEM BOZKURT

Not:  Soruları olan veyahut inanmak istemeyen kardeşlerimiz varsa bana sosyal medya hesaplarım aracılığıyla ulaşabilirler

Facebook : Erdem Bozkurt
İnstagram: erdem.exe

kaynak : https://itirafedecegiz.blogspot.com/2020/01/bir-evlat-neden-babasina-bicak-ceker.html

Bu haber 2500 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

Mustafa Sungur Ağabeyin En Yakın Hizmetinde Bulunan Vakfı Sessizliğini Bozdu!

Mustafa Sungur Ağabeyin En Yakın Hizmetinde Bulunan Vakfı Sessizliğini Bozdu! Bediüzzaman Hazretlerinin en yakın hizmetin'de bulunan Risale-i Nur talebesi Bedii Dersanesi vakıflarından Fati...

AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ?

AHMET AKGÜNDÜZ MÜRTED Mİ? İslam Şeriatının “el-Velâ ve’l-Ber┠namıyla meşhur, hassas ve ehemmiyetli bir kaidesi vardır.
Diyanet Dairesi ve Risale-i Nur’un Neşri06 Şubat 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi