Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sözler Köşkü'nün Sosyal Medya Sorumlusu Neden Ayrıldı?

Sözler Köşkü'nün Sosyal Medya Sorumlusu Neden Ayrıldı?

Tarih 08 Temmuz 2020, 17:52 Editör risalehaber

Ömer Faruk YAMAN Anlatıyor...


Giriş yapma sebebim, lise yıllarında imani açıdan olan eksiğimi internet üzerinden gidermek için yaptığım araştırmalarda karşıma çıkan bu videolardı.Ancak anlık olarak beni etkiliyor sonrasında ise yine o boşluğa düşmeye devam ediyordum.
O zamanlar köşk açılalı 1,5 yıl olmuş,olmamıştı Mehmet Yıldız,Serkan Aktaş,Fatih Yağcı hepsi bir aradalar o zaman.Ben lise dönemimde 2 defa ziyaret etmiştim Bornova Sözler köşkünün ilk kurulduğu yeri,sonrasında orada kalacağım kimin aklına gelirdi ki?
İlk defa Sözler Köşkünden böyle haberim olmuştu sonrasında ise ortalama 1 yıl sürecek bir Sözler Köşkü macerasının beni beklediğini nerden bilebilirdim. Hayatta her yanlış ve hata tecrübe oluyor insana,eğer yanlışını kabul edebilirsen. İşte bu yapılanmaya safiyane hizmet için girdiğim o zamanlarda,bu hatanın farkında bile değildim ta ki Rabbim sebepler dairesinde beni oradan kurtarıp hakiki Hizmet ehilleri ile tanıştırana kadar.
Üniversiteye geçtiğimde hazırlığı bitirdim ve bölüme geçtim ancak imani açıdan o kadar kötü bir haldeyim ki psikolojimi kontrol edemiyor,korkuyorum bunalımlara giriyordum.

Ben üniversite 1. sınıftayken 1. dönemin 3. ayında okulu terk ettim.Bariz büyük bir boşluğa düşmüştüm ve arayış içindeydim.Hemen internete sarıldım ve “Sözler köşkü İstanbul’da var mı?” diye aradım. Mecidiyeköye açıldığını öğrendim hiç durmaksızın atlayıp gittim. Orada beni (şimdi oradan ayrılmış ve Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak vekilinin yanında duran Yusuf Karahan) karşılamıştı.Çok güzel ve şevkli bir ortamdı çünkü hakikate olan açlığım o an ortamın açıklarını göremeyecek kadar fazlaydı. O kadar hırslı ve istekliydim ki,Yusuf abim beni çağırdı ve İzmir'e gitmek ister misin dedi? Hiç çekinmeden “evet giderim” dedim. Apar topar İzmir’e geldim o an çok heyecanlıydım çünkü;Fatih YAĞCI’yı görecektim (şahsına bağlanmıştım çünkü o hastalığın içine düşmüştüm). Gittim ve beni orada arkadaşlar karşıladı ilk zamanlar çok ilgili ama sonrası ilgisiz bir hal ile herkes kendi halinde takılmaya başladı. O ilk şevkimde yavaş yavaş çökmeye başladı. Çünkü medrese kisvesi altında Medreseye,Kuran’a ve Risale-i Nurlara yapılan saygısızlıkları gördükçe insan daha fazla sorguluyordu. Bunları gidip oradaki hiyerarşi sisteminde tepede bulananlara anlattığınızda görmezden geliniyor, üstü kapatılıyordu ve bu konuda konuşmamam için uyarılıyordum. Çünkü fitneci olurdum... oradaki herkesi bu hâl çok korkutuyordu; atılmak ve fitneci olmak,haşa dinsiz olurduk eğer öyle şeyleri konuşur merak edersek. 

Böyle sürüp giderken zamanlardan bir zaman Göztepedeki çekimlerin yapıldığı binadaydık Fatih Yağcı kendi masasını benimle paylaşıyordu.Yine çok fazla benzerlik gördüğüm ve dayanamadığım bir zamandı.Lahikalarda Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri açık açık resmen sütün beyazlığı gibi hizmetin düsturlarını anlatırken biz şuan ki FETÖ gibi bu düsturlara karşı geliyor hatta bunu şirketleştiriyorduk.Bu benzerlikleri kaleme aldım çünkü kimseye anlatamazdım. Kaleme aldım ama yine duramadım ve Fatih YAĞCIYA gösterdim. Oda bunu kaldırmamı ve bunun çözüleceğini söyledi. Ancak bu konu üzerine ne gidildi ne istişare yapıldı,nede değişiklik. O kağıt hala bende duruyor.

Bundan sonra zaman daha zor geçmeye başlamıştı,benim için bu zorluklar haklı sorgulamalarımdan doğuyor ve sürekli eğer ordan çıkarsam dinsiz olup, küfrün içinde kaybolmakla korkutuluyordum birde bunu Risale-i Nurlardan bazı yerleri tevil ederek destekliyorlardı.Ancak Üstad Hazretleri Risalelerinde “Başka üstadlardan taallüm edilmeye ve müderrisînin ağzından iktibas olmaya muhtaç olmadan herkes derecesine göre o ulûm-u âliyeyi, meşakkat ateşine lüzum kalmadan anlayabilir, kendi kendine istifade eder, muhakkik bir âlim olabilir. (Sikke-i Tasdiki Gaybî/75 )yazmıştı. Ancak o perdelerle dolu yerde bunu idrak etseniz bile konuşamazsınız ve ikileme düşerek psikolojik olarak sizde bunalıma girerdiniz.

Velhasılı kelam bunun gibi bir çok olay yaşadım ama birtek bunları yaşayan ben değilmişim onu farkettim.Çok şükür Rabbim arayışlarım sorgularım sonucunda karşıma Bediüzzaman Hazretlerinin Talebesi ve mutlak vekili “Hüsnü Bayramoğlu” ağabeyi çıkardı.Onu bulup ona sormam lazımdı ama nasıl? 
Ne zaman onu sorsam veya hizmetin vekillerini haslarını sorsam,çeşitli sözler ile konu kapatılıyor ve üstü örtülüyordu. Ama Rabbim bu defa Yusuf Karahan abimin vesilesi ile beni Hüsnü Bayramoğlu ağabey ile buluşturdu.

Aklımdaki tüm sorulara o kadar güzel o kadar net cevaplar gösterdi ki işte Bediüzzaman Hazretlerinin Risale-i Nurlarda bahsettiği tarz-ı hizmet buymuş dedim. 
Rabbime binlerce hamdolsun.


Risale-i Nurları anlamak için Risale-i Nurlardan başkasına danışmamak gerektiğini ve İslamın kolaylık dini olduğunu ve Allah'ın Rahmetinin gazabından daha fazla olduğunu burada Aynel yakin ve İlmel yakin anladım Elhamdülillah. 

Rabbim tüm Kur’an Şakirtlerini ve bu yolda olmayı niyet etmiş herkesi Bu ve benzeri oluşumlardan korusun.Niyetlerini Kur’an ve Sünnet yolunda daim etsin. Üstad Hazretlerinin tam tarzı hayatını anlatmak adına 85 yaşında gece gündüz demeden çalışan Hüsnü BAYRAMOĞLU Ağabeyimizede Allah (cc) sağlıklı ve uzun ömürler versin. Âmin...

Bu haber 11910 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI Yıl 2012… Pennsylvania Canavarı’nın talimatıyla Risale-i Nur sadeleştirilmiş, o eserler tamamen tahrif edilerek Tev...

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı!

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi