Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İtirafcı Kopgit Bayan Hocası Anlatıyor : Kopgit nedir?

İtirafcı Kopgit Bayan Hocası Anlatıyor : Kopgit nedir?

Tarih 06 Temmuz 2020, 22:29 Editör risalehaber

Öncelikle amacım kimseyi itham etmek değildir. Aksini iddia eden delil göstersin.


Kopgit nedir?

Sözler köşkünün Risale okuma takip programıdır. Peki gerçekten öyle mi? Adım adım anlatacağım karar okuyana aittir. 

Her iman sahibi insan kendini Rabbine tabiri caizse ispat etmek ister. Bende bunun için yani ilim ogrenmek ve başkalarının imanina vesile olmak icin bu programa dahil oldum. İlk zamanlar Risale okuma takibi yapılıyor bununla birlikte farkli farkli videolar izletiyorlar. Kitaplar bittikce onlarin lahika videosu adini verdigi fakat asıl amaci insanlari hipnoz etmek olan videolari izliyoruz. Bu videolarda bol bol hizmet etmenin ne kadar büyük bir meslek olduğu aşılanır. Daha önce de dediğim gibi kendini Rabbine sevdirmek isteyen her insan baska imanlara vesile olmak ister. İlk zamanlar 5. Kitaptan sonra simdi ise 8. kitabi bitiren her aktif okuyucuya görev alması için link atılır. Bu linkte yaşadığın yerden sevdiğin hobilere kadar her ayrıntının bilgisi alınır. Bu linkin sonucunda kimin gorev alacağına uzun bir arama sonucunda karar verirler. İlk zamanlar yanında bir rehberle birlikte tek başına, bir sure sonra da cekirdek ekip dedikleri ekiple devam edilir. Gorev sırasında her zaman kontrol edici rehber vardır. 

Görev ile birlikte yogun bir sekilde onlarin Risale dersi dediği fakat Risale ile uzaktan yakindan alakasi olmayan dersler yapılır. Derslerde kopgit ve sözler köşkü dairesinde bulunan insanlarin giybetini yapmanın cift katli giybet olduğunu söylerler. Baska medreseye ait bilgi paylaşılması yasaktır, oradan ayrılan kisiye mesaj atmak yasaktır, kendi arkadasinla bile olsa orada bulunan insanlar hakkinda konuşmak yasaktır hatta ve hatta iki arkadaşın görüntülü sohbet yapmasi daha dogrusu izinsiz sohbet etmesi yasaktır. Yasaklar listesi çok uzundur bunun sorusu yonletildiginde her medresenin kurallari vardir bizim de kurallarimiz bu sekilde cevabını verirler. Bu eğitimler sürecinde sürekli rapor girilir. Derslere katildin mi, not aldin mi bunlarin bilgisini mutlaka verirsin. Rapor girmeyen ust sinifa geçemez. 

Zaman ilerledikçe yavas yavas aile ile bağların kopmaya başlar ve sozum ona Risale hizmetinde surekli taslak mesaji atarsin. Onlar sana taslağı atar sen iletirsin. Hizmet dedikleri sey bu. Fakat bunu o kadar büyüterek anlatırlar ki dunyada baska hiçbir seyin bu göreve denk olmayacağını düşündürürler. Bundan dolayi bir cok genc kiz ve genc erkek okulunu bırakır, çalışıyorsa işini bırakır. Birakamiyorsa dahi uykusundan fedakarlık yapar, arkadaşlarından fedakarlık yapar. Ailesinden fedakarlık yapar. Bu fedakarlıklar sonucu yaşanilan sorunlar iletildiği takdirde sahabeler ve peygamberlerden ve Üstad Bediuzzamandan ornek verirler. Onlarin daha cok çile çektiğini söylerler. 

Bu surecler devam ederken her zaman hizmetin ibadetten daha fazla olmasi aşılanır. Gunde bir sayfa Kuran okuyabilirsin, bir sayfa Risale okuyabilirsin fakat asla hizmeti aksatamazsin. Okuma yapmaktan ibadet etmekten daha önemlidir hizmet. Kisinin kabiliyetine gore verilen görevlerde vardir eger bos zamani cok olan biriyse daha cok hizmet verilir, eger hitabeti kuvvetliyse blog yazisi yazdırılır ve eger evinde bilgisayari varsa yorum sildirme gibi görevler verilir. Bu görevlerin hepsinin Allah rızası icin yapıldığı aşısı ise mutlaka yapılır. 

Her gün mutlaka rapor girdirirler bu raporlara gore kisinin okumadan tamamen kopması ve kendini tamamen hizmet dedikleri köleliğe vermesi asıl amaçlarıdir. İki elin kanda olsa mutlaka mesaj cevaplanmasi verilen taslakları iletilmesi zorunludur. Yapılmazsa görevden alırlar. Görevden atılanin nasibini Allah kesmiştir derler veya sozler köşkünden ayrılan kafir olur dedikleri için de korkudan her dediklerini yapmak zorunda hisseder insan. Bu süreçte ailenin seni uyarması ise yaramaz çünkü onlara ragmen hizmet edilmesi cihattir derler. 

Kopgitin uygulama sisteminde mesajlar otomatik olarak silinir ne olduğunu sadece uygulamanın neye hizmet ettiğini bilenler bilir. Herkes herşeyi bilmez. 

Şimdi belki bunlari okurken yahu bir eksiklik olduğu insanin hic mi aklina gelmez diye düşünüp kizabilirsiniz. Fakat hayir gelmiyor. Çünkü taslak mesaj dahi olsa orada cevap veren saf niyetli insanlar var. Her ay şu kadar kisinin hayati değişti bu kadar insan tövbe etti şeklinde konusmalar yapıldığı için nasil bir oyun içinde bulunuldugu kimsenin aklına gelmez. Bütün bunlarla birlikte uhuvvet dedikleri boş muhabbet vardır. Üst düzeydeki ablalar sürekli uhuvveti aşılar. Mesela tefani kendini kardesinde eritmektir fakat bu onlarin dilinde yemek yemektir. Uhuvvet Allah namına Allah icin konuşmaktır fakat onlar için her turlu bos muhabbet de uhuvvettir. Ve uhuvvet de bir nevi ibadettir (!) Uhuvveti eksik olan ust sinifa geçemez. Veya her gün girilen raporlardaki puani kırılır. 

Eğer ki bazı insanlar onların ne mal olduğunu anlayıp ayrılan insanlar cogunlukta olursa güzel yüzlü bir erkek mürit ders yapar. Kardeslerim sizden birinin bile ayrılması beni çok üzer der ve bol bol tebessüm eder. Buna ragmen ayrılmak isteyen olursa ablalar peşini bırakmaz ayrılınca ehli küfre hizmet edeceğini ve sefkatsiz tokat yiyeceğini söyler. Bu bir kısır döngü şeklinde ilerler. En sonunda ya kişi ailesinden kopar ya da her turlu karalamayi goze alarak oradan ayrılır. Ayrılan kisinin arkasindan mesaj atılması veya soru sorulması yasak olduğu için dinine musibet gelmiş derler eger ki ayrılan kisi uyarmaya çalışırsa da en küçük iftira olarak fitneci derler karşıdaki kisinin uyarısı ölçüsünde yaptıkları karalama büyür. 

Benim kopgit dedikleri yapıdan ayrılma seklim Rabbimizin kurtarması şeklinde oldu. Fakat olur da oraya dahil olmak isteyen veya orada aktif bulunan biri varsa kendini bir an evvel kurtarsın. Gerekiyorsa email adresini, telefon numarasını değiştirsin ama bir sekilde kurtarsın. Bu yapının hangi tarafindan tutmaya kalksak ne Islama, ne Kurana ne de Sünneti seniyeye uyan bir tarafı yok. Korkmayın din onlarin dini degil Allahin dini. Ayrılan kafir de olmaz yeter ki kişi Allaha sığınsin. Rabbim bu ümmeti onların şerrinden muhafaza etsin. 

(Sözler köşkü mağduru bayan kardesiniz)

Bu haber 4249 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI Yıl 2012… Pennsylvania Canavarı’nın talimatıyla Risale-i Nur sadeleştirilmiş, o eserler tamamen tahrif edilerek Tev...

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı!

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi