Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ÜZÜLME HÜSNÜ AĞABEYİM!

ÜZÜLME HÜSNÜ AĞABEYİM!

Tarih 12 Ağustos 2020, 23:17 Editör risalehaber

İftira, fitne ve fesat Yahudilerin değişmeyen bir huyudur. İsimleri değişse de o menhus damarlarının içindeki bozuk kan, kıyamete kadar deveran edecektir.Kur’an-ı Kerim’in كَيْفَ يَفْتَرُونَ عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ ayetinin şehadetiyle Allah’a bile iftira atacak kadar mel’unlaşan kavim, Allah’ın kullarına iftira etmekten çekinir mi?

O yüzden bu millet, hem Zebur, hem İncil, hem de Kur’an’da defalarca lanetlenmiştir. Biz müminler de günde beş vakit namazda okuduğumuz Fatihalarla onlara lanet okuyoruz.

Peygamber aleyhissalatu vesselama da birçok iftira ettiler. Hatta katline bile tevessül ettiler. O yüzden evvela Hayber’e oradan da Anadolu ve Avrupa’ya sürgün edildiler.

Muhammed aleyhissalatu vesselam, o mel'un kavimle uğraşıyordu, bizler de torunlarıyla…

Cağaloğlu mutfağında pişirilen bir fitne, ince bir taktikle müttefiklerine kadar varıp gazetelerde neşredilmişti.

Tıpkı Medineli Yahudilerin afife Ayşe Anamıza yaptıkları iftira gibi…

Resulü Ekrem alayhissalatu vesselam, Beni Mustalik gazvesi dönüşünde orduyla beraber münasip bir mekânda konaklar. Ayşe radiyallahu anha, gece vakti abdest almaya gittiği vakit kardeşine ait gerdanlığını kaybeder. Onu bulmak için epey uğraşır. Gelene kadar kafilenin yola çıkıp gözden kaybolduğuna şahit olunca bekler, ama gelen olmaz. Sımsıcak kumun üzerine oturur ve bir süre daha bekler, ancak giden gelen olmayınca kumun üzerinde uykuya dalar.

Fakat bir müddet sonra ümmül müminin olmadığı fark edilir. Safvan İbn-i Muattal konaklanan mekâna vardığında bir hanımın yerde yatar halde görür. İyice yüzüne bakar ve kendisini tanır. Bir şekilde uyandırır deveden iner, onu deveye bindirip kendisi de yularını tutarak yaya olarak orduya yetiştirmeye çalışır ve sabaha doğru ashba-ı kirama yetişerek anamızı teslim eder.

İşte bundan sonra Yahudiler devreye girer, o müberra hanıma zina iftirasını ortaya atarlar. Peygamber aleyhissalatu vesselam, halkın onun eşi, ırzı ve namusu hakkında konuşmalarından dolayı çok üzülür. Hutbe verip bu fitneyi çıkaranı lanetler. Ayşe anamız da üzüntüden annesine varır.

Peygamber aleyhisselam bir gün eşinin baba ocağına vararak şunları söyler: “Ya Ayşe, şayet sen bu günahı işlediysen tevbe edersen Allah mutlaka seni affeder. Lakin işlemediysen de Allah seni vahiyle temize çıkarır. O da şu cevabı verir: İşlemediğim günahın nasıl tevbesini yapacağım? Daha sonra atılan iftiradan beri olduğunu beyan edip Yakup aleyhisselamın okuduğu فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ ayeti okuyarak sözünü tamamlar.

Bir müddet sonra Allah إِنَّ الَّذِينَ جَاؤُوا بِالإِفْكِ عُصْبَةٌ مِّنكُمْ لا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَّكُم بَلْ هُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ ayetiyle Ayşe anamızı tebrie edip temize çıkararak onun bu iftiradan beri olduğunu, aslında bu hadisenin müminler için hayırlı bir neticeye vesile olduğunu buyurur.

Bu iftira atanların büyüğü meşhur Yahudi Abdullah bin Ubey bin Selul’dür. وَالَّذِي تَوَلَّى كِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذَابٌ عَظِيمٌ ayetinin şehadetiyle o münafık için çok şiddetli bir azap vardır.

Safvan bin Muattal, bu iftirayı dillendirenlerden birisini kılıç darbesiyle ağır yaralar. Bizler de kılıçtan daha keskin olan kalemlerimizle onlara reddiyeler yazacağız…

İfk hadisesiyle nasıl ki birçok münafığın gerçek yüzü ortaya çıktıysa, Hüsnü Ağabeyimize atılan iftirayla içimize yerleşen münafıkların gerçek yüzünün ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Biz müminler, Safvan bin Muattal gibi Hüsnü Ağebeyimizin yanında yer alanlardan olacağız... Varsın münafıklar da Yahudi Abdullah bin Ubey bin Selul’ün torunlarıyla beraber olsunlar. Çok yakışır onlara…

Muhterem Hüsnü Ağabeyim!..

Mel’un kavmin reisleri, vahiyle temize çıkarılan muazzez anamıza iftira ettiler, torunları da size iftira ediyorlar. İkisi de aynı kanı taşıyor, aynı dine inanıyorlar. Bakmayız siz isimlerinin Ahmet, Sait, Hasan, Hüseyin olduklarına…

Çoğu yabancı istihbarat örgütlerine ayakçılık yapıyor ve onların emirleriyle hareket ediyorlar.

Ben eminim ki şayet vahiy son bulmasaydı, Hüsnü Ağabeyin sadık ve doğru konuşan bir zat olduğuna dair haberler gelirdi. O iftirayı, dünya âleme servis eden adamların da yalancı, iftiracı ve münafık olduğunu buyururdu, Yüce Allah.

İşte Yahudilik damarı böyle melun bir şeydir. Bu fitnenin arkasında olan veya neşredenlere baktığınız vakit o damarın izlerine, belki damarın kendisine şahit olacaksınız…

Yakında hepsini teşhir edeceğiz, inşallah…

Muhammed RAMADAN

Bu haber 1549 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI Yıl 2012… Pennsylvania Canavarı’nın talimatıyla Risale-i Nur sadeleştirilmiş, o eserler tamamen tahrif edilerek Tev...

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı!

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi